Propozície a program

I. ročník

Termín: 3.10.2015 (sobota)

Štart: 09:00

Miesto štartu a cieľa: Ilava Základná škola (GPS súradnice - 48°59'42.8"N, 18°14'18.1"E),
adresa: ulica Medňanská 822, 019 01 Ilava

Trasa: Celková dĺžka cca. 22km s prevýšením cca. 1000m (podľa portálu http://mapy.hiking.sk/)
Ilava základná škola - pod Sokolom - Vápeč a späť. Zväčša sa bude bežať po žltej turistickej značkovanej trase, ktorá sa pod Vápčom napojí na červenú značku vedúcu na vrchol Vápča.

Povrch trate: zo začiatku sa beží po asfalte, po pár kilometroch sa trasa mení na širokú poľnú cestu s miestami kamenistým povrchom a turistickým chodníkom ktorý sa pod Vápčom zmení v singletrack vedúci prudko na vrchol. Trať jednoducho, krásna so všetkým čo k trailu patrí. Bežecká trasa bude okrem bežných turistických značiek (žltej a červenej) značená červeno-bielou páskou.

Občertvovačka: pod Vápčom cca na 10.km a 15.km. Občerstvovačka bude v oboch smeroch a bude tam na vás čakať team ostrieľaných bežcov, ktorí vedia čo potrebujete ;-). Bude pre vás pripravená čerstvá pramenitá voda, iontový nápoj, v prípade studeného počasia zabezpečíme čaj, ovocie, minerály...

Štartovné: 6,00€ ( občerstvenie na trati a v cieli)

Kategórie: Muži, Ženy ( bez rozdielu veku)

Ako už býva na pretekoch zvykom, každý účastník preteku sa zúčastňuje preteku na vlastné nebezpečenstvo a na vlastnú zodpovednosť. Poistenie pre prípad zranenia alebo potrebného zásahu sa odporúča.


Kontakt na usporiadateľa: Peter Habánek 0911 446 870, peter.habanek@gmail.com


Registrácia: behcezvapec@gmail.com


MAPA PRETEKU na googlemaps.com
MAPKA S PREVÝŠENÍM (formát .pdf)